Gruodžio 28 d. priešmokyklinukai dalyvavo ento viktorinoje, skirtoje Aukštaitijos metams paminėti. Ugdytiniai klausėsi įvairių regionų tarmių, mėgino suprasti žodžių reikšmes, atliko daug įdomių užduotėlių, atsakinėjo į klausimus, kurie praplėtė akiratį ir pagilino žinias apie entnografinius regionus, jų ypatumus.

Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ inicijuojamas projektas „Aukštaitijos metai“ pasipildė dar viena realizuota idėja. Darželio teritorijoje puikuojasi tvarus miesto herbas iš gamtinių medžiagų ir antrinės žaliavos.Dėkojame visai bendruomenei už atneštas rudens gėrybes: kaštonus, giles, kankoriežius. Džiaugiamės, kad Jūsų dėka galime kurti iš antrinių žaliavų. Drauge mes esame stipri kūrybinė jėga.

2023 m. paskelbti Aukštaitijos metais, nes sukanka 700 metų nuo pirmojo reikšmingo Aukštaitijos vardo pagarsinimo tarptautinėje erdvėje. Todėl Utenos vaikų lopšelis darželis inicijuoja projektą "Aukštaitijos metai". Tikslas- žadinti ugdytinių tautinę savimonę, perteikiant aukštaičių tradicinės kultūros elementus, formuojant vertybėmis grįsta vaiko asmenybę.

Vykdomos veiklos ir jų įgyvendinimo laikas:

1. Etnokultūros elementų integravimas į bendrą ugdomąją veiklą - (liaudies dainos, žaidimai,

smulkioji tautosaka, pasakos, pasakėčios ir t.t.).

2023 m. balandžio 1 d. - 2023 m. gruodžio 31 d.

1. Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų paroda „Ir margumas aukštaitiškų raštų“.

2023 m. balandis- gegužė

1. Etnografinė akcija – „Aukštaičių raštais apjuosiu darželį“.

2023 m. gegužė

1. Etnokultūrinis tradicinis renginys – „Polka tinka kiekvienam“.

2023 m. gegužė

1. Liaudies ornamentika smėlyje

2023m liepa

1. Kūrybiniai sumanymai tautinės juostos tematika.

2023 m. rugpjūtis

1. Tvarusis Utenos miesto herbas iš antrinių žaliavų ir gamtinės medžiagos.

2023 m. rugsėjis

1. Kūrybinių darbų paroda „Aukštaitiška lėlė“.

2023 m. spalis- lapkritis

1. Etno viktorina (priešmokyklinukams).

2023 m. gruodis

Rugsėjo 18-22 dienomis mūsų darželyje vyko Europos judumo savaitė, kurios metu skatinome vaikus daugiau judėti, išbandyti įvairias sporto šakas, daugiau būti gryname ore, patirti teigiamų emocijų.

Judumo savaitės veiklų organizatorės: socialinė pedagogė Sandra Levčenkienė su mokytoja, dirbančia pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Sandra Akavitiene.

Rugsėjo 18 d. – Judumo savaitės atidarymas, draugų tigriukų pasisveikinimas ir visuotinė mankšta skambant muzikai.

Rugsėjo 19 d. - Estafečių diena. Įstaigos ugdytiniai išbandė jėgas įvairiose rungtyse, stadione, grupių aikštelėse.

Rugsėjo 20 d. – Judančio kamuolio diena. Vaikai žaidė judriuosius žaidimus, naudodami krepšinio ir futbolo žaidimų elementus.

Rugsėjo 21 d. – Sportinių treniruoklių, žygio diena. Ikimokyklinio ugdymo vaikai keliavo ieškoti sportinių įrenginių darželio teritorijoje ir už jo ribų, ir juos išbandė.

Priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ ir „Lašiukų“ grupių vaikai aplankė Utenos daugiafunkcinį sporto centrą. Su rankinio treneriu Gediminu Gerve vaikai išbandė įvairias sporto šakas, susipažino su sporto centru, pasidžiaugė laimėtais prizais.

Rugsėjo 22 d. – Šokių diena prasidėjo tigriukų vaišėmis-obuoliais iš sodo. Judumo savaitė baigėsi visuotine mankšta ir bendrais šokiais, kuriuos vedė šokių mokytoja Inga.

Judrumo savaitės dienomis kasdien vyko bėgimas ratais, pasirinktoje teritorijoje, pasirinktu laiku.

Šiais metais Lietuvos sveikatą stiprinančios mokyklos mini savo veiklos 3️⃣0️⃣-metį. 🥳 Ta proga balandžio 26 d. nuvilnijo sveikatinimo renginys Utenoje žygis ,,Ant bangos”. Renginį atidarė linksmasis kiškutis, kuris kvietė vaikus ir suaugusius gerai apšilti. Renginio dalyviai iš vaikų lopšelių-darželių ,,Šaltinėlis”, ,,Saulutė”, ,,Pasaka” ir Utenos Krašuonos progimnazijos, praėjo 1,7 km. maršrutą, su linksmosiomis stotelėmis, kuriose laukė patrepsėjimų, plojimų, garsų, žvilgsnio nukreipimų stotelės. Po visų išbandymų, visi dalyviai grįžo prie daugiafunkcio sporto centro ir vadovaujant šauniajam kiškučiui, atliko bangavimą, buvo pasveikinti vicemerės Daivos Pečionės, kuri įstaigoms įteikė Utenos rajono savivaldybės mero Marijaus Kaukėno pasirašytus padėkos raštus bei Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Alma Gaidienė padovanojo dovanas ne tik pačioms įstaigoms, bet ir visiems dalyvavusiems vaikams.